Zpět na výběr rostliny

Banánovník

Banánovník pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Pochází z Indie, Filipín a Austrálie. Banánovník má hezké dekorativní listy, které voní po banánech. V domácich podmínkách je ale nemožné, aby nám banánovník plodil. Takže ho používáme jako okrasnou rostlinu do interiérů.

Péče

Je to tropická rostlina, která potřebuje dostatek světla i vysoké teploty – v létě kolem 25 až 30°C a přes zimu kolem 20°C. Zálivka pravidelná, čistou odstátou vodou. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost, takže rosíme.

Přesazujeme jednou za rok do většího květináče. Zemina musí být těžší, humózní, do spod je vhodná drenáž, která zabrání přelití rostliny.

Množení

Banánovník vypouští časem postraní výhonky. Ty opatrně vydloubneme a zasadíme. Udržujeme vysokou vzdušnou vlhkost a teplotu.

Choroby a škůdci

Z nedostatku vody nebo živin hnědnou listy. Ze škůdců si musíme dávat pozor na třásněnky, svilušky a štítenky.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Banánovníku ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Banánovníku


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.