Zpět na výběr rostliny

Blatouch

Blatouch pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří mezi naše domácí rostliny, roste na vlhkých loukách a podmáčených místech. Listy má lesklé, zelené, mají okrouhlý až srdčitý tvar, dužnaté. Květy velké, žluté, kvete od dubna do května. Je vysoký 20–30 cm.

Stanoviště

Potřebují slunné místo až polostín, půdy má mít hlinité, kypré, stále vlhké až mokré.

Množení

Původní čistý druh se množí semenem po dozrání, dozrávají během června. Můžeme také množit pomocí oddělků na jaře. Kultivary se množí pouze oddělky na jaře.

Použití

Do větších skalek, na vlhká až mokrá stanoviště, do blízkosti vodních ploch (jezírek, rybníčků, potůčků atd.).

Druhy a odrůdy

Caltha palustris Multiplex

Kvete plně, žlutozelená barva.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Blatouchu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Blatouchu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.