Zpět na výběr rostliny

Borovice černá

Borovici černou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


V porovnání s borovicí lesní má tmavou šedavou kůru, řidší korunu. Delší tmavě zelené jehlice jsou pichlavé a vyrůstají po dvou ve svazečku. Hladké, vejcovité šišky také dozrávají dva roky. Tvar stromu se silně mění v závislosti na růstových podmínkách. Má hluboký kořenový systém.

Stanoviště

Pochází z jižní Evropy a u nás je mrazuvzdorná jen v nižších polohách. Silně světlomilná dřevina snáší vápenité i těžší půdy, pokud nejsou trvale zamokřené. Je méně citlivá na exhalace.

Kultivary

Nana dosahuje výšky 3 m, Pygmaea a Hornibrookinana jen kolem 2 m, úzce kuželovitý tvar má kultivar Pyramidalis.

Zajímavosti

Z pryskyřice borovice černé se dříve vyráběl terpentýn používaný v chemickém průmyslu. Odvar z výhonů ani pryskyřice nejsou vhodné k vnitřnímu užití.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Borovici černé ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Borovice černé


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.