Zpět na výběr rostliny

Borovice kleč

Borovici kleč pěstují: iris66


Pomalu rostoucí rozložité keře. Tmavozelené jehlice pokrývající větve připomínají štětky na nádobí. Drobné šišky na keřích často dlouho vytrvávají. Kůra je šedočerná. Kořeny bývají zpravidla ploše rozložené.

Stanoviště

Přirozeně se vyskytuje v rašeliništích a evropských horách, kde vystupuje až nad hranici lesa. Pokud jsou splněny její vysoké nároky na dostatek světla, snese téměř všechny typy podloží od vápenitých, přes suché písčité až po trvale zamokřené silně kyselé půdy. Znečištěné městské ovzduší snáší lépe než borovice lesní.

Kultivary

Nevysoký keř můžeme včasným zaštipováním tvarovat či udržovat v kompaktnějším tvaru. K dostání jsou zakrslé kultivary Gnom, Mops a Kobold. Kultivar Winter Gold získává v zimě zlatavou barvu.

Zajímavosti

Je vhodná ke zpevňování svahů, které chrání před lavinami a erozí. Dobře se hodí do skalek, vřesovišť a nádob.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Borovici kleči ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Borovice kleče


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.