Zpět na výběr rostliny

Borovice vejmutovka

Borovici vejmutovku pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vejmutovka má volnější jakoby rozcuchanou korunou. Tenké dlouhé šedozelené jehlice jsou dlouhé, měkké, mají tenké bílé proužky a jsou po pěti ve svazečku. Úzké dlouhé šišky bývají zahnuté. Kůra rovného kmene zůstává dlouho hladká. Má hluboký kořenový systém.

Stanoviště

Pochází ze Severní Ameriky, roste od nízkých do středních poloh. Relativně dobře snáší zastínění, ale vyžaduje vlhčí půdu. Je vhodná do městského prostředí.

Kultivary

Jsou známy zakrslé kultivary Nana, Pumila, Radiata, dále sloupovitý kultivar Fastigiata, nebo pokrouceně rostoucí Contorta.

Zajímavosti

Často trpí rzí vejmutovkovou, která střídavě napadá tuto borovici a rybízy, proto se do zahradnických oblastí nedoporučuje.

Ze Severní Ameriky pochází i borovice osinatá (Pinus aristata), která se ve vysokých polohách Skalistých hor dožívá věku přes 4,5 tisíce let. Krátké jehlice po pěti ve svazečku s kapičkami pryskyřice obalují větve hustě ze všech stran. Šišky zdobí dlouhé zahnuté trny. Tento pomalu rostoucí stromek s nepravidelnou korunou je vhodný do meších zahrad na slunná místa s mírně vlhkou půdou.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Borovici vejmutovce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Borovice vejmutovky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.