Zpět na výběr rostliny

Bříza papírová

Břízu papírovou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Oproti naší domácí bříze bělokoré je to mohutnější, hustší strom. Jemně zubaté vejčité listy jsou svrchu tmavozelené, zespoda žlutavé. Zpočátku oranžově zabarvená, později zářivě bílá kůra se odlupuje v tenkých vodorovně se oddělujících svitcích. Jemné větvičky jsou zpočátku pokryté chloupky a jsou převislé, ale ne tak dlouhé jako u břízy bělokoré.

Stanoviště

Přirozeně se vyskytuje na většině území Kanady a Aljašky, u nás je zcela mrazuvzdorná. Je silně světlomilná, ale vyžaduje alespoň mírně vlhké půdy, které však mohou být kyselé, zásadité, živné i chudé.

Kultivary

Používá se nešlechtěný původní druh.

Zajímavosti

Hojně rozšířená severoamerická dřevina ve své domovině často osidluje holé plochy vzniklé po požárech, kácení, nebo jiným způsobem. Z její kůry si domorodí indiáni vyráběli mnoho nejrůznějších věcí, mimo jiné i své legendární lehké kanoe.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Bříze papírové ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Břízy papírové


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.