Zpět na výběr rostliny

Bugénvilea

Bugénvileu pěstují: iris66


Patří do čeledi Pupalkovité. Pochází z Brazílie. U nás se používá jako mobilní zeleň. V létě jí dáváme na venkovní stanoviště a v zimě do chladných interiéru.

Jsou to popínavé keře. Listy drobné, oválné. Květenství jsou korunovitě zbarvené listeny ve všech odstínech červené.

Péče

Potřebuje hodně světla, přes léto snáší i přímé sluneční záření. Bugénvilee nevadí ani vysoké teploty, ale přes zimu musí mít vegetační klid a teplotu pouze 5 až 8°C. Zálivka dostatečná, v zimě však omezíme.

Přesazujeme na jaře jednou za dva až tři roky do nové zeminy. Přes léto rostlinu umístíme ven. Dodržujeme pravidelnou zálivku, zvlášť za teplých slunečných dnů, kořenový bal nesmí vyschnout. Koncem listopadu až začátkem prosince rostlině snižujeme teplotu a dopřáváme jí vegetační klid. Méně rostlinu zaléváme. Rostlině opadají listy. Vegetativní klid je důležité dodržet pokud chceme, aby nám rostlina kvetla. Na jaře seřízneme o dvě třetiny.

Zemina a hnojení

Potřebuje těžký humózní substrát. Přidáváme více kompostu, ornici a jíl. Do spod květináče je vhodná drenáž.

Hnojíme od dubna do srpna každé dva týdny hnojivem pro kvetoucí rostliny.

Množení

Rozmnožujeme vrcholovými řízky v březnu až dubnu. Použijeme stimulátor pro lepší zakořeňování a napícháme po více kusech do květináčů. Pod folií při 24°C nám zakoření. Pro rozvětvení rostlinu zaštipujeme.

Choroby a škůdci

U Bugénviley dochází k opadu listu při špatném pěstování. U škůdců pozor na mšice, vlnatky a červce.

Druhy

Bougainvillea glabra

Je původní druh. Listy drobné, oválné, světle zelené. Květenství listeny uvnitř drobné trubičkovité květy. Barva listenů může být fialová, žlutá nebo červená.

Bugénvilea nádherná (Bougainvillea spectabilis)

Je to odrůda původního druhu B. glabra. Má větší květy a bohatě kvete.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Bugénvilee ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Bugénviley


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.