Zpět na výběr rostliny

Chryzantéma

Chryzantému pěstují: Lenka 38


Patří do čeledi Asteraceae- hvězdnicovité. Původem je z kanárských ostrovů. Je to polokeř, listy má zpeřené, šedozelené, květy jsou bílé nebo žluté barvy.

Stanoviště

Světlé až slunné stanoviště.

Množení

Pomocí vrcholových řízků na jaře. Nesmíme zapomenout mladé rostliny pravidelně zaštipovat aby, vytvořily keřovitý, hustý vzrůst.

Péče

V období růstu musíme vydatně zalévat a to do konce srpna, dále 1× týdně přihnojovat. Musíme odstranit odkvetlá květenství a tím podpoříme další kvetení. Před prvními mrazíky je musíme přenést na světlé a bezmrazné místo. Přes zimu přezimují při teplotě 5–10°C. Během zimy ji skoro vůbec nezaléváme.

Použití

Do nádob, do exteriérů, do truhlíků, do záhonů. Větší nádoby používáme na odrůdy s kmínkem a korunkou, také pro nízké a rozvětvené odrůdy. Do zimních zahrad.

Choroby a škůdci

  • Svilušky (Tetranychiade)
  • Mšice

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Chryzantémě ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Chryzantémy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.