Zpět na výběr rostliny

Čimišník stromovitý

Čimišník stromovitý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vzpřímeně rostoucí keř až stromek sestává ze řídce větvených výhonů. Sudozpeřené složené listy mají drobné palístky. Převislé shluky květů jsou zářivě žluté. Plody tvoří zelené lusky. Uschlé zkroucené listy na dřevině často vytrvávají až do jara.

Stanoviště

Dřevina pochází ze Sibiře a u nás roste od nížin do horských poloh. Dokáží růst na nejrůznějších půdách, včetně suchých a chudých. Dobře snáší polostín i slunná místa. V městském prostředí se jim daří.

Kultivary

Mezi kultivary patří převislý Pendula, nižší převislé s drobnými lístky jsou Lorbergii a Walker.

Zajímavosti

Jako ostatní bobovité rostliny, vytváří i čimišníky na svých kořenech kořenové hlízky s nitrofilními bakteriemi, které obohacují půdu ze vzduchu vázaným dusíkem. Pozor, celý keř je jedovatý.

Podobný čimišník trpasličí (Caragana pygmaea) je stejného původu, dorůstá výšky jen 80 cm a je také velmi nenáročný. Slabé ohnuté větvičky nesou čtyřčetné listy a bohatě po celé délce jsou rozmístěny žluté květy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Čimišníku stromovitém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Čimišníku stromovitého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.