Zpět na výběr rostliny

Cinerárie

Cinerárii pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Cinerárií je asi 2000 druhů. Jsou bohatě kvetoucí, ale krátkodobé rostliny, které po odkvětu zlikvidujeme. Používáme je jako dárkovou rostlinu nebo na krátký čas jako ozdobu interiéru.

Listy srdčité, na povrchu chloupkaté. Květy v úboru, různých barev. Rostlina je kompaktní a působí moc hezkým dojmem.

Péče

Rostlinu umístíme na světlé vzdušné místo. Spíše s nižší teplotou, aby nám vydržela dlouho kvést. Zálivka pravidelná, kořenový bal nesmí vyschnout.

Rostlinu nepřesazujeme. Je rozumné si každý rok koupit novou a po odkvětu jí zlikvidovat. Není nutné rostlinu ani přihnojovat.

Choroby a škůdci

Cinerárii často napadají mšice. Jestliže je napadená, rostlinu se nesnažíme zachránit, ale zlikvidujeme jí.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Cinerárii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Cinerárie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.