Zpět na výběr rostliny

Cykas

Cykas pěstují: dracna


Je to rostlina, která je okrasná jak listem, tak i svým celkovým vzhledem. Je podobná palmám, ale nepatří mezi ně. Roste velmi pomalu a staré rostliny jsou velmi cenné.

Péče

Potřebuje dostatek světla, snáší i slunce. Optimální teploty kolem 20°C, v zimě stačí 15°C. Potřebuje chráněné místo bez průvanu. Zalévat opatrně – zemina musí být jen mírně vlhká, nesnáší přemokření.

Přesazujeme podle potřeby maximálně jednou za dva až čtyři roky, velké rostliny přesazujeme jen výjimečně. Přesazujeme na jaře do nové zeminy s příměsí keramzitu do květináče, který je jen o trochu větší než předchozí. Od dubna do září přihnojujeme každé dva týdny hnojivem pro rododendrony. Dále během roku kontrolujeme, zdali rostlina není napadena škůdci. Nejčastěji se na Cykasech vyskytují svilušky.

Rady a tipy

Rozmnožit Cykas je velmi obtížná práce pro odborníky. Dožívá se vysokého věku a dorůstá do velké velikosti.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Cykasu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Cykasu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.