Zpět na výběr rostliny

Cypřišek Lawsonův

Cypřišek Lawsonův pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Úzce kuželovitý, bohatě větvený strom s převislým vrcholem. Modrozelené šupinaté jehličky mají na spodní straně výraznou bělavou kresbu ve tvaru X nebo Y, po rozetření příjemně voní a na dotyk působí hladce. Větvičky jsou na stromě rozprostřené vodorovně. Plodem jsou drobné dřevité šištičky.

Stanoviště

Dřevina pochází ze západního pobřeží Severní Ameriky a u nás je možné ji pěstovat jen v nížinách a chráněných středních polohách. Dobře snáší polostín. Na půdu a zálivku není náročná, ale přesušené půdy nesnese. Daří se jí v městském prostředí.

Kultivary

Pro svou menší náročnost se pěstují hlavně sivě zbarvené kultivary, tvar normálního druhu mají Glauca, Siver Queen, Spek, drobnější užší vzrůst má Blom, Columnaris, Alumii, Ellwoodii. Zakrslé různobarevné kultivary jsou Minima, Nana a žlutě zbarvené listy pak má Golden Wonder, Stewartii a Lane.

Zajímavosti

Podobně jako ostatní cypřišky a túje je i tento cypřiš jedovatý. To lze využít k odpuzování hmyzu z pelíšku vašeho čtyřnohého miláčka. Pokud čas od času vyměníte jemné větve cypřišku na dně pelíšku, tak, aby si větve udržely své aroma, zbavíte tak svého chlupatého kamaráda většiny klíšťat a blech.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Cypřišku Lawsonovu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Cypřišku Lawsonova


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.