Zpět na výběr rostliny

Cypřišek nutkajský

Cipřišek nutkajský pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Výrazný strom má úzce kuželovitou korunu. Šupinovité listy jsou svrchu tmavozelené a ze spodu světlejší. Drobné větvičky visící ze stromu jako záclony jsou na omak drsné. Kulovité drobné šištičky dozrávají druhým rokem. Dospělé stromy zdobí dlouhé tenké pásy odlupující se kůry.

Stanoviště

Pochází ze západního pobřeží Severní Ameriky, u nás se může pěstovat od nížin až do horských poloh. Světlomilná dřevina snese částečné zastínění i relativní sucho. Dobře se jí daří na vápenitých půdách. V městském prostředí je odolná.

Kultivary

Z kultivarů jsou k dostání následující: se žlutými skvrnami Aureovariegata, šedě zbarvený Tatra, zelenošedý Glauca a zakrsle rostoucí Compacta.

Zajímavosti

Viz cypřišek Lawsonův.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Cypřišku nutkajském ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Cypřišku nutkajského


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.