Zpět na výběr rostliny

Ďáblík

Ďáblíka pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Arecaee – Áronovité, vyskytuje se od Evropy po Sibiř, Východní Asii, po Severní Ameriku. U nás je v přírodě chráněný. Je vysoký až 30 cm, má válcovitý stonek, rozšiřuje se pomocí oddenků, ty jsou zelené, článkovité. Listy mají dlouhý řapík, srdčitý tvar. Květenství je palice, která je umístěna na bezlisté lodyze a obklopena toulcem. Toulec je uvnitř bílý a na spodu zelený. Květ je drobný, oboupohlavní. Plod po dozrání je červené barvy a je to bobule, je více semenná. Semena jsou fialová. Kvete od května do července. Je jedovatý!!!!

Stanoviště

Potřebuje podmáčené, na živiny bohaté, kyselé půdy, mohou být i stojaté vody. Slunné až stinné místo. Můžeme použít i kombinaci s mokřadní půdou a s přídavkem rašeliny.

Množení

Pomocí dělení oddenků a to na začátku dubna.

Použití

Do mělkých částí zahradních jezírek, rybníčků, do bahnitých oblastí zahrady.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ďáblíkovi ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ďáblíka


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.