Zpět na výběr rostliny

Dlužicha

Dlužichu pěstují: iris66


Je doma v Severní Americe, roste trsovitě s dlouhými, okrouhle srdčitými listy, květenství je lata, které je na bezlistém stonku. Trsovité listy vytvářejí naspodu růžici. Pěstují se dnes hlavně kříženci, kteří se nazývají Heuchera- hybridy. Jsou vysoké 40–70 cm, kvetou v květnu až červenci, barva květů je růžová, červená. Patří do čeledi Saxifragaceae – Lomikamenovité.

Stanoviště

Potřebují slunce až polostín, nesnáší úpal, sucho. Každá dobrá zahradní půda, propustná, může být i těžší půda.

Množení a sázení

Starší rostliny se musí častěji přesazovat a dělit. Množíme se dělením z různých částí kořene.

Péče

Pravidelná zálivka, kypření půdy, hnojení.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Roztoči

Použití

Skupinové výsadby, výsadba do kontejneru, na obruby, do skalek, do smíšených trvalkových záhonů, do podrostů keřů, můžeme použít i k řezu.

Druhy a jejich kultivary

Heuchera americana Palace Purple Heuchera X brizoides Ricard, Rakete, Scitillation. Heuchera-hybridy: Gracillima, Pruhoniciana.

Rady a typy

Můžeme dát dohromady s rody a druhy Cerastium, Gypsophila repens, Veronica Ivana, Verinaca prostrata, Iberis, s bílým hvozdíkem.

Diskuse:


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Dlužiše ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Dlužichy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.