Zpět na výběr rostliny

Dračinec

Dračinec pěstují: petra79, hanucha, Achdarek, Lamiia


Dračinec neboli dracenu poznáte podle mečovitých, dlouhých listů. Jejich okraje lemuje jiná barva než zelená, nejčastěji žlutá nebo červená. Seženete ji i v žíhaných variantách. Právě kvůli barvám je rostlina náročná na světlo.

Stanoviště

Těžko snáší průvan, jinak je ale odolný.

Péče

Zalévejte dvakrát týdně větším množstvím vody, občas dračinec osvěží i porosení rozprašovačem.

U dračince počítejte s pomalým růstem, není potřeba ho přesazovat dřív jak za dva nebo tři roky. Dorůstá ale až 180 centimetrů. Dospělé kusy někdy vykvétají během letních měsíců. Na jejich stonku se objeví drobné, bílé kvítky hvězdicovitého tva­ru.

Zemina a hnojení

Vyhovuje mu hlinitá i rašelinná půda


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

Dračena - padající listy

Fotky Dračince


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.