Zpět na výběr rostliny

Dřezovec trojtrnný

Dřezovec trojtrnný pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má široce rozložitou řídkou korunu. Složené listy připomínají akát, ale jednotlivé lístečky jsou zašpičatělé. Po olistění kvete nenápadnými žlutavě bílými květy ve velkých rozkladitých květenstvích. Plody jsou drobné přeškrcované tobolky připomínají drobné zelené buřtíky, které vytrvávají na stromě až do příštího jara. Na kmeni rostou silné, až 15 cm dlouhé rozvětvené trny. Bohatý kořenový systém netvoří výmladky.

Stanoviště

Dřevina pochází se Severní Ameriky a roste u nás od nižších od středních poloh. Je velmi náročná na dostatek světla, ale půdy jí vyhovují různé. Dobře snáší sucho, zasolení a městské prostředí.

Kultivary

Kultivary jsou vyšlechtěny z formy bez trnů a patří mezi ně Skyline a Elegantissima se štíhlou korunou nebo žlutě rašící Sunburst.

Zajímavosti

Dobře snáší tvarování koruny. Narozdíl od podobného akátu nemá expansivní tendence. Má krásné kvalitní, tvrdé dřevo připomínající akát nebo dub. Vytváří jen slabý stín, ale mohutnými kořeny zpravidla vysaje všechnu vláhu, takže pod ním tráva ani jiné rostliny většinou nerostou.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Dřezovci trojtrnném ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Dřezovce trojtrnného


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.