Zpět na výběr rostliny

Dřín obecný

Dřín obecný pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má rozložitý keřovitý nebo stromkovitý vzrůst. Vstřícné listy jsou celokrajné s obloučkovitě vedenými žilkami. Chomáčky drobných žlutých květů rozkvétají na brzy na jaře před rozvinutím listů. Tmavočervené peckovičky jsou oválné, stejně jako štíhlá pecka v nich.

Stanoviště

Naše domácí dřevina u nás roste od nížin do středních poloh. Daří se jí na mírně vlhkých bohatých půdách, ale snese i sucho. Miluje vápník. Vyhovuje jí polostín i slunná místa.

Kultivary

Existuje velkoplodý kultivar Macrocarpa nebo kultivar s bíle lemovanými listy Variegata.

Zajímavosti

Jedlé kyselé plody s vysokým obsahem vitamínu C jsou výtečné do marmelád a k výrobě šťáv.

Severoamerický dřín květnatý (Cornus florida) dorůstá jen do 4 m výšky, má podobné listy, ale velmi nápadné velké bílé květy se 4 lístky, které se rozvíjejí před olistěním. Plody jsou zářivě červené peckovice dozrávající na podzim. Je trošku choulostivější a vyžaduje tudíž chráněná místa nižších poloh. Tmavě růžové květy má kultivar Rubra.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Dřínu obecném ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Dřínu obecného


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.