Zpět na výběr rostliny

Dřišťál Thunbergův

Dřišťál Thunbergův pěstují: buliznik


Trnitý, hustě větvený keř s jemnými větévkami. Drobné lístky jsou celokrajné. Převislé chomáče zářivě žlutých květů vydávají nepříjemnou vůni. Plodem jsou úzce oválné červené bobule.

Stanoviště

Dřevina japonského původu roste od nížin do středních poloh. Výborně snáší i suché a vápenaté půdy. Je světlomilná.

Kultivary

Má mnoho kultivarů, červenolisté jsou Atropurpurea a Red Chief, nízce rostoucí Atropurpurea Nana, sloupovitý Red Pillar; žlutolistý pomalu rostoucí je Aurea; růžovobíle zbarvené jsou Rose Glow a Pink Queen. Zelené listy má hustě kulovitě rostoucí Kobold, úzký štíhlý tvar Erecta nebo široce rozložitý Green Carpet.

Zajímavosti

Má zářivě žluté dřevo a kořeny. V minulosti se listy i kořeny používaly k léčbě jater. Plody jsou jedlé a mají mírně projímavé účinky.

Náš domácí druh, dřišťál obecný (Berberis vulgaris) dosahuje až 3 m výšky, má ostnitě pilovité lístky. Plody a květy jsou podobné výše jmenovanému dřišťálu.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Dřišťálu Thunbergovu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Dřišťálu Thunbergova


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.