Zpět na výběr rostliny

Dub pýřitý

Dub pýřitý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Široce kuželovitá koruna se větví často nízko nad zemí. Mladé větvičky a spodní strana listů jsou jemně pýřité. Žaludy jsou zašpičatělé, drobnější, často sdružené i po 5.

Stanoviště

Roste na výslunných stráních nejteplejších oblastí. Na půdu a vláhu je velmi nenáročný a výborně snáší sucho. Daří se mu na vápenitých půdách. Vyžaduje chráněné polohy a dostatek slunce.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Další domácí druh je dub cer (Quercus cerris), který má podobné nároky jako šípák. Má tmavozelené, tuhé, kožovité listy s dlouhými palístky u stopek. Plody jsou uloženy v nápadné číšce s dlouhými pokroucenými výrůstky.

Dub letní(Quercus rubra) pochází se Severní Ameriky. Dorůstá výšky do 25 m. Narozdíl od našich domácích dubů velmi rychle roste a má také měkčí, méně kvalitní dřevo. Hluboko vykrajované listy mají špičaté výběžky a na podzim se zbavují do zářivých odstínů červené barvy. Není náročný na půdu a je silně světlomilný.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Dubu pýřitém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Dubu pýřitého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.