Zpět na výběr rostliny

Dvouzubec

Dvouzubec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Compositae – Složnokvěté, pochází z Mexika. Je to květina, která může být jak jednoletka tak i dvouletka. Má jemné listy, které mají sytě zelenou barvu. A stonky jsou dlouhé, na jejich vrcholcích jsou květy. Mají výraznou žlutou barvu. Kvete od léta až do podzimu, pozdního podzimu, přečká tedy první mrazíky.

Stanoviště

Slunné, teplé stanoviště, úpal moc nesnese.

Množení

Pomocí vrcholových řízků nebo semeny na jaře.

Péče

Pravidelně musíme zalévat, hodně výdatná zálivka. Také každý týden 1× přihnojit. Přezimuje při teplotě 8°-12°C, chladná a světlá místnost. Nejlépe skleník nebo zimní zahrada, chladnější místnost v domě.

Použití

Do truhlíků, květinových mís, květináčů.

Choroby a škůdci

  • Svilušky
  • Mšice

Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Dvouzubci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Dvouzubce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.