Zpět na výběr rostliny

Felicie

Felicii pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Sompositae – Složnokvěté, původem pocházejí z Jižní Afriky, z Kapska. Je to polokeř vysoký 20–60 cm, listy jsou podlouhlé, kulaté či úzce kopinaté, chlupaté. Kvete celý rok, zaleží na druhu, květ je světle modrý se žlutým středem. Je víceletá.

Stanoviště

Potřebuje světlé až slunné, teplé, místo.

Množení

Termín množení je od února do dubna, používáme hlavně řízky. Na zakořenění potřebují teplotu 14°-16°C, pak přesadíme do květináčů a snížíme na 10°-12°C. Na konci pěstování je teplota 8°-10°C. Potřebuje hodně světla, vody a živin (pravidelně hnojit).

Péče

Po celý rok mírně zalévat, každé 2 týdny přihnojovat. Musíme je zaštipovat, aby nám vytvořily hustý, keřovitý vzrůst. Přezimují při teplotě 10°-12°C, ve světlé místnosti. Na jaře přesadit do čerstvého substrátu.

Použití

Do záhonů, do truhlíků, do květinových mís, můžeme použít i k pěstování v hydroponii.

Choroby a škůdci

  • Padlí

Druhy a odrůdy

F.amlloides: Blue Daisy (víceletá), Santa Anita.

F. bergeriana: Je 15 cm vysoká, kvete a roste statně. Také F. tenella, tyto druhy jsou jednoleté a po odkvětu je odstraňujeme.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Felicii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Felicie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.