Zpět na výběr rostliny

Fíkus

Fíkus pěstují: hailliejade, hanucha, dracna, pckop, Lamiia


Oblíbená pokojová rostlina dorůstá i do dvou metrů, některé se zvýší za rok i o čtyřicet centimetrů. Sytě zelené listy se svým tvarem liší podle druhu, uvidíte spoustu drobných lístků nebo častěji velké, ploché listy. Svou velikostí se hodí jako elegantní doplněk do obývacího pokoje. Patří k nenáročným rostlinám a dlouho vydrží.

Péče

Je potřeba ho částo rosit, zalévejte jako běžné pokojové rostliny dvakrát týdně. Pozor, fíkus nesnese přemokření. V zimě snižte zálivku i teplotu.

Zemina a hnojení

Fíkus dobře roste v hlinité půdě při běžné pokojové teplotě. Dvakrát měsíčně přidejte tekuté hnojivo.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Fíkusu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Fíkusu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.