Zpět na výběr rostliny

Fitonie

Fitonii pěstují: dracna, Lamiia


Drobná pokojová rostlina s výrazným žilkováním, tak vypadá fitonie. Její tmavě zelené listy doplňují stříbrné nebo rudé žilky, zato květy nejsou nijak výrazné.

Stanoviště

Těžko vydrží začátečníkům, vyžadují totiž vysokou vlhkost a teplo. Proto jim nejlépe svědčí skleník. Světlu se spíše vyhýbá, vyhledává stín.

Péče

Zalévejte dvakrát nebo třikrát týdně měkkou vodou, v zimě stačí jednou týdně. S množstvím zálivky to nepřehánějte, jinak se jí zkoutí listy a kořínky začnou hnít.

Zemina a hnojení

Zasaďte ji do mělčí nádoby, protože její kořeny rostou do šířky. Plazivé fitonii vyhovuje hlinitá nebo rašelinná půda.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Fitonii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Fitonie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.