Zpět na výběr rostliny

Gardénie

Gardénii pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Mořinovitých. Jsou to velmi hezké rostliny, kterým nápadně voní květy. Listy jsou tuhé a povrch je lesklý. Používají se do interiérů nebo jako dárková květina.

Péče

Potřebují dostatek rozptýleného světla, ale nesnáší přímé slunce. Teploty 18 až 25°C, v době vegetačního klidu 10 až 15°C. Přes léto udržovat stále vlhkou půdu, ale nepřelévat. Potřebují časté rosení pro zvýšení vzdušné vlhkosti.

Přesazujeme každý rok na jaře do substrátu pro rododendrony, dospod nádoby je nutné dát drenáž proti přemokření. Po přesazení rostlinu seřízneme. Během roku zaléváme, přihnojujeme každé dva týdny hnojivem na azalky a pravidelně rosíme. Je nutné od listopadu do února držet vegetační klid, jinak nám rostlina nepokvete.

Množení

Rozmnožujeme řízky, které odebíráme v létě a sázíme do vlhké směsi rašeliny a písku. Dodržujeme vyšší teploty 25 až 30°C a vysokou vzdušnou vlhkost.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Gardénii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Gardénie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.