Zpět na výběr rostliny

Habr obecný

Habr obecný pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Strom má rozložitou hustou korunu, vejčité jemně zubaté listy a jemné větve metlovitě rozložené. Má šedou hladkou kůru s jemnou kresbou pokrývající boulovitý, nebo šlachovitě tvarovaný kmen a větve. Na podzim vytváří charakteristické převislé shluky drobných semen uložených v trojlaločných křídlech. Bohatě větvená kořenová soustava je mělká.

Stanoviště

Naše domácí dřevina roste od nižších do středních poloh. Má střední nároky na hloubku, vlhkost a úživnost půd. V mládí se mu nedaří na otevřeném prostranství, ale v dospělosti snáší dobře jak zastínění, tak plné slunce a může tedy růst v podrostu i samostatně.

Kultivary

Existuje celá řada kultivarů: hustá kuželovitá koruna s pomalým růstem Columnaris, vyšší s řidší kuželovitou korunou Fastigiata, převislý Pendula nebo s drobnými laločnatými listy připomínajícími dub Quercifolia.

Zajímavosti

Dobře snáší tvarování koruny a po skácení dokonce výborně zmlazuje z pařezů a dokáže znovu obrazit a vyrůst. Je velmi vhodný do živých plotů, kde se zpravidla pro větší hustotu zastřihuje alespoň dvakrát ročně. Dá se jím dobře zahustit téměř libovolný prořídle zarostlý prostor.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Habru obecném ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Habru obecného


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.