Zpět na výběr rostliny

Hlazenec

Hlazenec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Lythraceae – Kyprejovité, původem pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Máme dva druhy a oba druhy kvetou ve stejném období, tedy od března do října.

Stanoviště

Světlé, vzdušné, nemají rádi ostré slunce, hrozí úpal.

Péče

Substrát udržujeme mírně vlhký, střední zálivka, každé 2 týdny přihnojovat. Přezimují při teplotě 5°-12°C, chladné a světlé místo. Na jaře je přesadíme do čerstvého humózního a propustného substrátu.

Použití

Do záhonů, do truhlíků, květinové mísy, malé misky. C.hyssopifolia je spíše interiérová květina. Více se používá C. ignea.

Choroby a škůdci

Velmi vzácně se vyskytují.

Cuphea hyssopifolia

Je to keřovitá rostlina s dlouhými listy, jsou skoro kopinaté, květy malé a barvy jsou červené, růžové, bílé. Hodně známá je odrůda Rubra.

Množení

Termín je konec února až začátek března. Množíme pomocí vrcholových řízků. Teplota k zakořeňování je 18°-20°C, po výsadbě do květináče, teplota na 18°C a ke konci pěstování snížíme teplotu na 15°C. Během pěstování pravidelně zaštipujeme, potřebuje světlé, vzdušné stanoviště, nesnáší úpal. Můžeme množit také pomocí semene.

Cuphea ignea

Je to rostlina vysoká až 30 cm, má červené trubičkovité květy a špičky těchto květů nám mohou připomínat hořící cigaretu.

Množení

Termín množení je od února do dubna. Množíme vrcholovými řízky. Pro jejich zakořenění je potřeba teplota 18°-20°C, po přesazení do květináče snížíme teplotu na 14°-16°C a ke konci pěstování je teplota na 10°-12°C. Potřebují hodně světla a vzduchu, nezaštipujeme během pěstování. Můžeme také opět pěstovat semenem.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Hlazenci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Hlazence


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.