Zpět na výběr rostliny

Hloh obecný

Hloh obecný pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Dřevina mívá trnité pokroucené větve nasazené často velmi nízko. Drobné hladké listy bývají hluboce vykrajované a jsou velmi proměnlivé. Po olistění kvete drobnými bělavými kvítky podobnými květům příbuzných jabloní. Na podzim vytváří půl centimetru velké sytě červené plody. Má bohatý kořenový systém.

Stanoviště

Naše domácí dřevina roste od nízkých do středních poloh. Je velmi nenáročná, dobře snáší sucho, stín i plné slunce. Je odolná v městském prostředí.

Kultivary

Mezi kultivary můžeme jmenovat plnokvětý červený kultivar Paul’s Scarlet, plnokvětý růžový Roseo Plena nebo plnokvětý bílý kultivar Plena.

Zajímavosti

Dobře zmlazuje a snáší tudíž výborně i silný řez. Hodí se do libovolného městského prostředí, kde bývá často i v městských stromořadích. Květy a plody je možné přidat do čajů. Využívá se ve farmacii k výrobě léků na srdeční choroby. Šlechtěné stromy trpí spálou růžovitých, proto se poslední dobou vysazují stále méně.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Hlohu obecném ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Hlohu obecného


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.