Zpět na výběr rostliny

Hlošina úzkolistá

Hlošinu úzkolistou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Řidší, trnitý, keřovitě rostoucí strom. Úzce zašpičatělé listy i letošní větévky jsou stříbřité. Má drobné, nenápadné, ale silně vonící žluté květy. Dužnaté oválné plody jsou zelenožluté a také vypadají jako by byly postříkané stříbřitě bílou barvou.

Stanoviště

Tato středomořská dřevina u nás roste od nižších do středních poloh. Je to nenáročná dřevina, ale upřednostňuje plné slunce. Snáší suché, vlhké i chudé půdy. Hodí se do městského prostředí. Snadno se množí hřížením nebo dřevnatými řízky.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Dobře zmlazuje a snáší proto i hlubší řez. Je vhodná do živých plotů, které pak vyžadují častější sestřih.

Její příbuzná hlošina stříbrná (Eleagnus commutata) dosahuje výšky 2–4 m a vytváří mnoho kořenových výmladků, proto je třeba použít ji do míst, kde omezena a nemůže se příliš rozrůstat. Vyžaduje vlhké půdy a nesnáší sucho. Dobře zpevňuje půdu břehů a svahů.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Hlošině úzkolisté ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Hlošiny úzkolisté


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.