Zpět na výběr rostliny

Ibišek syrský

Ibišek syrský pěstují: buliznik, iris66


Pravidelný keř kuželovitého tvaru se větví nízko nad zemí. Má hrubě zubaté hladké lístky rozvíjející se v pozdním jaru. Od léta do podzimu bohatě kvete velkými, slézu podobnými květy.

Stanoviště

Z Číny a Indie pocházející dřevina u nás roste od nížin do středních poloh. Vyžaduje teplá, dobře chráněná místa. Na zimu je lepší spodní část kmene přikrýt chvojím. Daří se mu na slunných místech s kvalitní propustnou půdou.

Kultivary

Mezi jednoduše kvetoucí kultivary patří: bílé s červeným středem Red Heart a Monstrosus, růžový Pink Giant, červený Woodbridge a modré s červeným středem Blue Bird a Coelestis.

Plnokvěté kultivary jsou: bílé s červeným středem Lady Stanley nebo Speciosus, růžový je Roseus Plenus a fialově modrý Ardens nebo Duc de Brabant.

Zajímavosti

Květy a kořen příbuzného proskurníku lékařského (Althaea officinalis) se používají k léčbě kašle, škrábání v krku a k zastavení průjmu. Květy ibišku rostoucího na jihu Severní Ameriky (Hibiscus sabdariffa) se sbírají, suší a vyrábí se z nich známý, silně kyselý nápoj Karkade.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ibišku syrském ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ibišku syrského


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.