Zpět na výběr rostliny

Jasanojavor

Jasanojavor pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Rychle rostoucí strom s rozložitou nepravidelně větvenou korunou. Složené listy připomínají jasan, ale vrchový lístek bývá trojklaně dělený. Kvete před vyrašením listů drobnými zelenavými květy. Mladé větve jsou výrazně světle zelené. Dvounažky jsou rozlomené, připomínají spíše plody jasanu.

Stanoviště

Dřevina pocházející ze Severní Ameriky u nás roste od nížin do hor. Je světlomilný, na půdu nenáročný, jen pokud je dostatečně vlhká. Vadí mu zasolená půda, ale dobře snáší městské prostředí.

Kultivary

Byly vyšlechtěny různé kultivary s výrazným zbarvením, bíle lemované jsou listy pomaleji rostoucího kultivaru Variegatum, žlutobíle zbarvené listy má Aureo-limbatum, zlatožluté má Auratum bělavě růžové pak Flamingo.

Zajímavosti

V zahradách a parcích se používají jen kultivary s různě zbarvenými listy, které mají slabší růst. Dříve používaný nešlechtěný druh se velice rychle šířil a na mnoha místech je dodnes těžké se ho zbavit, podobně jako tomu bývá u akátu.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Jasanojavoru ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Jasanojavoru


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.