Zpět na výběr rostliny

Javor dlanitolistý

Javor dlanitolistý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Velice dekorativní jemně rostlá dřevina keřovitého nebo stromkovitého tvaru. Listy jsou pilovité, hluboce vykrajované se zašpičatělými laloky. Květy jsou nenápadné, plody mívají stejnou barvu, jako listy.

Stanoviště

Dřevina pochází z východního pobřeží Asie, u nás roste od nížin do středních poloh. Vyžaduje mírně vlhké bohaté půdy bez vápníku. Dobře snáší stín i slunná místa, na plném slunci je však důležité, aby měl zastíněn kmen z jižní strany a netrpěl tam namrzáním.

Kultivary

Mezi kultivary patří červenolistý Atropurpureum, drobněji kulovitě rostoucí Disectum s hluboce stříhanými listy, červeně zbarvené kultivary s červenými listy Dissectum Ornatum a Dissectum Garnet, zelený zářivě se zbarvující na podzim Osakazuki, nebo zlatolistý kultivar Aureum.

Zajímavosti

Z Japonska pochází další drobný javor japonský (Acer japonicum) s okrouhlými, mělce laločnatými listy. V nárocích a využití se podobá javor dlanitolistému, ale vyžaduje chráněnější polohy. K dostání je stříhanolistý kultivar Aconitifolium nebo pomalu rostoucí žlutolistý kultivar Aureum.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Javoru dlanitolistém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Javoru dlanitolistého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.