Zpět na výběr rostliny

Javor tatarský

Javor tatarský pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Rozložitá koruna se často větví nízko nad zemí. Vejčité pilovité listy mají 3–5 zašpičatělých laloků. Bělavé chomáče květů se brzy promění v ozdobně načervenalé okřídlené plody. Má bohatý kořenový systém.

Stanoviště

Pochází z Balkánu a Malé Asie, u nás roste od nížin až po horský stupeň. Je velmi nenáročný, snáší polostín i plné slunce, chudé půdy i sucho. Dobře se dá množit z dřevnatých řízků.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Poměrně dobře snáší tvarování. Hodí se na suché svahy i jako podrostní dřevina pod vyšší stromy. Na suchých a chudých půdách roste velmi pomalu. Křivolaký rozvětvený kmen je výbornou ‚prolejzačkou‘ pro děti.

Javor ginala (Acer ginnala) je velmi podobný javoru tatarstkému, pochází ze stejné oblasti a dorůstá jen 5m výšky. Na podzim se listy překrásně barví do různých odstínů červené. Shluky drobných bílých květů vydávají výraznou květovou vůni.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Javoru tatarském ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Javoru tatarského


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.