Zpět na výběr rostliny

Jedle korejská

Jedli korejskou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Velice pomalu rostoucí strom, který však již záhy bohatě plodí. Tmavozelené krátké jehlice vypadají jako povoskované a mají křídově bílý široký proužek na spodní straně. Fialové soudečkovité šišky jsou velmi ozdobné. Protože mívá větve až k zemi, je světle šedá kůra viditelná jen na velmi starých exemplářích.

Stanoviště

Roste v nižších až středních nadmořských výškách. Vyžaduje chráněná stanoviště a dostatečnou vlhkost. Dává přednost kyselým půdám.

Kultivary

Často se používá klasický druh. Zakrslý kultivar Horstmanns Silberlocke má pokroucené jehlice.

Zajímavosti

V jehličí a pryskyřici jsou silice se silnou, velice příjemnou vůní podobnou citrusovým plodům. Pokud si chcete vystavit voňavou šišku doma, musíte ji utrhnout dříve než dozraje, aby se vám předčasně nerozpadla. Za účelem rozmnožování se z jedlí sbírají šišky těsně před tím než dosáhnou úplné zralosti.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Jedli korejské ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Jedle korejské


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.