Zpět na výběr rostliny

Jedlovec kanadský

Jedlovec kanadský pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Nepravidelně rozvětvený jehličnan s jemnými větvemi má vždy výrazně převislý vrchol. Ploché tmavozelené jehlice jsou krátké, měkké, na spodní straně mají dva bělavé proužky a sem tam bývá některá jehlice obrácena bílými proužky nahoru. Drobné šišky jsou nenápadné. Má bohatě větvený hluboký kořenový systém.

Stanoviště

Tento severoamerický druh u nás roste v nízkých i středních polohách. Daří se mu ve vlhčím ovzduší a na hlubších vlhčích půdách. Dobře snáší zastínění i městské ovzduší. Je výborný u vodotečí a vodních ploch.

Kultivary

Jsou známy různé zakrslé kultivary kulovitý Minima, rozložený do šířky Jeddeloh a převislý Pendula.

Zajímavosti

Další půvabné jedlovce, se kterými se můžete v zahradách setkat je jedlovec Mertensův (Tsuga mertensiana) s načechranou korunou a modrozelenými jehlicemi nebo jedlovec různolistý (Tsuga heterophylla), který má ve stáří nepravidelně rozložitou korunu a různě veliké drobné jehlice s šedavým proužkem na rubu. Oba mají obdobné nároky jako jedlovec kanadský a snadno se množí hřížením.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Jedlovci kanadském ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Jedlovce kanadského


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.