Zpět na výběr rostliny

Kalatea

Kalateu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Marantovité. Je to rostlina, která je ozdobná listy, ale i velmi pěkně kvete. Používáme ji solitérně v interiérech.

Kalatea je velká přibližně 30 cm. Listy vyrůstají z dlouhých řapíků, z vrchu jsou tmavě zelené a zespoda červenohnědé. Květy vyrůstají těsně nad zemí a jsou drobné žluté barvy.

Péče

Potřebuje spíše méně světla, dobře snáší zastínění. Teplota celoročně nesmí klesnout pod 18°C, optimální je kolem 25°C. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost. Zálivka pravidelná, nesmíme ale přemokřovat – substrát by měl být stále vlhký.

Přesazujeme podle potřeby jednou za rok nebo dva, na jaře, do nové zeminy. Jestliže chceme, aby nám rostlina kvetla, tak jí musíme na podzim dát na místo, kde nesvítíme umělým světlem.

Zemina a hnojení

Používáme substrát pro azalky nebo kompost smíchaný s rašelinou. Do spod květináče dáme drenáž. Přihnojujeme na jaře každých 14 dní běžným hnojivem na pokojové rostliny. Od července začneme rostlinu hnojit hnojivem, které obsahuje dusík.

Choroby a škůdci

Poškození listů, které způsobuje špatná zálivka a příliš suchý vzduch.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kalatee ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kalatey


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.