Zpět na výběr rostliny

Kamélie

Kamélii pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Kamélii řadíme do čeledi Čajovníkovité. Jak už jméno napovídá, tato rostlina pochází z Japonska. Používáme jí do chladných interiérů a v létě na stinné terasy.

Kamélie má keřovitý vzrůst, dorůstá do výšky až 1,5 metrů. Listy velké kožovité, oválné, po okraji pilovité. Květy poměrně velké, plnokvěté, nejčastěji červené barvy. Kvete na jaře.

Péče

Potřebuje dostatek světla, ale v létě nesnese přímé polední slunce. Optimální teploty kolem 15 až 20°C. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost a dostatečnou zálivku.

Kamélii přesazujeme jen málo. Podle potřeby jednou za několik let do nové zeminy a většího květináče.

Zemina a hnojení

Substrát humózní s kyselým pH 4,5 až 5,5. Vhodná je zemina pro azalky a rododendrony. Hnojíme od ledna do konce května každých 14 dní hnojivem na rododendrony, ale poloviční dávkou než je uvedeno na hnojivu. Od května až do srpna přihnojujeme plnou dávkou každý týden.

Množení

Množíme vrcholovými nebo stonkovými řízky. Řízky odebíráme po odkvětu nejlépe v srpnu. Použijeme stimulátor a zapícháme do zeminy. Zakořeňují tři měsíce pod folií, pro zvýšení vzdušné vlhkosti a při teplotě 20 až 25°C. Po zakořenění opakovaně zaštipujeme.

Choroby a škůdci

Kamélie trpí houbovými chorobami, pravými padlími a virózami. Ze škůdců mšicemi a sviluškami.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kamélii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kamélie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.