Zpět na výběr rostliny

Kapradiník

Kapradiník pěstují: Lenka 38


Vytváří výběžky, na nich jsou vzpřímené, jednotlivé listy, netvoří růžici. Listy jsou svěže zelené, zpeřená čepel, jednoduchá, sporofyly jsou jemnější, ale vyšší než sterilní trobofyly.

Stanoviště

Mokré, vlhké až po bažinaté půdy, rašeliny zaplavené do výšky 20 cm. Polostinné až stinné místo. Na plném výsluní pouze při vysoké vlhkosti.

Péče

Pokud hrozí, že se nám rozroste po delší ploše, je lepší vysázet v nádobách a to především v malých prostorech.

Použití

Jako jediná může být v zaplavených místech, k okraji vod, v plochých rybničních zon, kombinujeme s bažinými a vodními trvalkami.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kapradiníku ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kapradiníku


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.