Zpět na výběr rostliny

Kdouloň obecná

Kdouloň obecnou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Široce rozložitý keř nebo nízký stromek s hustými křivolakými větvemi. Mladé výhony jsou hustě plstnaté. Celokrajné lístky jsou široce oválné a mají na bázi dva palístky. Bílé nebo narůžovělé květy rostou jednotlivě. Vonné plody připomínají středně velké žluté hrušky s tenkou slupkou.

Stanoviště

Dřevina pocházející ze střední Asie u nás roste od nížin do středních poloh. Vyžaduje chráněná teplá místa a bohatou, mírně vlhkou půdu. Miluje vápník.

Kultivary

Kuželovitý tvar má například kultivar Pyramidalis. Dále byly vyšlechtěny různé kultivary zejména se zaměřením na ovoce.

Zajímavosti

Jedlé vonné plody mají velmi tuhou dužninu a tenoučkou slupku. Pro zpracování se neloupou, jen se odstraní jádřinec. Mají mnoho vitamínů a slizovitých látek, výborně rosolují. Dají se z nich připravit dobré křížaly.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kdouloni obecné ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kdouloně obecné


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.