Zpět na výběr rostliny

Kohoutek

Kohoutka pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Pochází z Jihovýchodní Evropy a Asie. Je z čeledi Silenaceae – Silenkovité.

Stanoviště

Požaduje slunné polohy, propustné, písčité, vlhčí půdy.

Množení a sázení

Množíme semenem nebo dělením po dokvětu.

Péče

Pravidelná zálivka, kypření půdy.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Houbová skvrnitost listů

Použití

Do větších skalek, k řezu do smíšených skupin, do trvalkových záhonů.

Druhy a jejich kultivary

L. viscariaPlena, Schnee. Lychnis X haageana

Kohoutek chalcedonský (Lychnis chalcedonia)

Má rozvětvené stonky, s drsnými, široce oválnými listy, jsou vstřícné, je vysoký až 1 m. Květenství je hustý chocholík, kvete rumělkově červenou barvou, ale také růžově a bíle, kvete v červnu až červenci.

Kohoutek smolnička (Lychnis vikaria)

Naše domácí luční květina, dorůstá výšky až 50 cm. Stonek je článkovaný, v horní části lepkavý, listy kopinaté a opět vstřícné. Květenství je hroznovité, je umístěno na konci lodyh, kvete růžově nebo bíle, v květnu až červnu. Velmi často pěstujeme plnokvěté odrůdy.

Lychnis coronari

Listy jsou v přízemní růžici, stříbrně, šedé, květy jsou červenofialové barvy, kvete v květnu až červnu. Je vysoký až 50 cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kohoutku ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kohoutka


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.