Zpět na výběr rostliny

Kolumnea

Kolumneu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Podpětovité. Je to krásná převislá rostlina s trubkovými červenými květy. Listy jsou drobné, zelené nebo panašované. Používáme jí do závěsných nádob.

Péče

Panašované druhy potřebují více světla než zelené druhy. Snesou i mírné slunce. Optimální jsou teploty 20 až 25°C. Při vegetačním klidu, který je od listopadu do února nebo března potřebují teplotu 16 až 17°C. Zálivka pravidelná, jen o vegetačním klidu méně.

Přesazujeme po ukončeném vegetačním klidu do zeminy pro azalky. Během roku rosíme a dodržujeme vegetační klid jinak nám rostlina nepokvete.

Množení

Rozmnožujeme vrcholovými nebo stonkovými řízky, které odebereme až když rostlina odkvete. Ty zapichujeme po několika kusech do zeminy, kde je necháme při teplotě 25°C a vysoké vzdušné vlhkosti zakořenit.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kolumnee ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kolumney


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.