Zpět na výběr rostliny

Komule Davidova

Komuli Davidovu pěstují: céčko, iris66, Michelangelo


Křehký keřík se vstřícně uspořádanými plstnatými listy, které jsou svraskalé a zespodu bílé. Na koncích větví se tvoří husté velké klasy fialových vonných květů.

Stanoviště

Dřevina pochází z Číny, u nás roste od nížin do středních poloh. Vyžaduje chráněná stanovitě a mírně vlhké bohatší půdy. Miluje vápník a je světlomilná. Na exponovaných stanovištích je vhodné dřevinu seříznout tak 20 cm nad zemí a přikrýt ji chvojím. Na chráněných místech můžeme seříznout na jaře jen to, co v zimě poškodil mráz. Je velmi vitální a dobře obrůstá.

Kultivary

Existuje mnoho kultivarů různých barev.

Bíle kvetoucí jsou: White Bouquet, White Cloud a Peace. Růžově kvetou: Pink Delight a Fascinating; červeně kvetou: Royal Red a Border Beauty, modré květy má Empire Blue a fialové pak Purple Prince, Black Knight, Orchid Beauty. Fialově kvetoucí s bělavě strakatými listy má Harlequin.

Zajímavosti

Stejného původu je komule střídavolistá (Buddleia alternifolia), která dosahuje až 3 m výšky, tvoří široce rozložité keře s převislými konci větévek. Vonné květy mají světle modrofialkovou barvu a jsou rozmístěny řidčeji. Je poněkud otužilejší. Kvete na loňských letorostech, proto se snažte ji často neřezat, nebo alespoň ne celou korunu. Ideální je zastřihnout větévky s uvadajícími nebo čerstvě odkvetlými květy.

Komule kulovitá (Buddleia globosa) je stále zelená, dorůstá výšky 3 m, má vstřícné listy a zářivě žluto oranžová květenství má uspořádána do bambulek na konci letorostů. Kvete v květnu. Keř se tvaruje po odkvětu. Vyžaduje chráněná místa nižších poloh.

Různé komule jsou známy tím, že jsou velmi přitažlivé pro motýli. Proto je vhodné je vysadit na místě, kde je budete mít na očích, abyste mohli obdivovat jejich pestré návštěvníky.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Komuli Davidově ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Komule Davidovy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.