Zpět na výběr rostliny

Konvalinka

Konvalinku pěstují: iris66


Je to náš domácí druh, roste v prosvětlených lesích, hájích. Patří do čeledi Liliaceae – Liliovité. Pod zemí vytváří plazivé oddenky, ze kterých vyrůstají tlusté puky. Tedy podlouhlé, po dvou, elipsovitě zašpičatělé listy. Jsou protistojné, má velmi výraznou žilnatinu.

Stanoviště

Pro stinná až polostinná místa, může být i na výsluní. Požaduje humózní, vlhčí, trochu lehčí půdy, ale skoro v každé normální zahradní půdě roste dobře.

Množení a sázení

Množíme dělením na podzim a sazenice dáváme do 2 až 3 cm hluboko.

Kvetení

Má delší stonky, na kterých jsou květy sestaveny v jednostranných hroznech, jsou zvonečkovité, bílé barvy a vonné. Kvete v květnu až červnu.

Péče

Velmi rychle se rozrůstá, takže je dobré ji usměrnit, pokud nechceme, aby nám utlačovala ostatní trvalky. Pravidelně zalévat a ve velkých vedrech zaléváme více.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži
  • Háďátka

Použití

Do přírodních partií, jako podsadba vysokých dřevin, vhodná náhrada trávníku do stinných a vlhkých míst, do skalek, můžeme i rychlit, na řez květů.

Druhy a jejich kultivary

Plena, Rosea, Grandifllora, Variegata.

Rady a typy

Dáváme do společenství stínomilných a vlhkomilných rostlin jako jsou například kapradiny, lilie, orlíčky, kokořík.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Konvalince ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Konvalinky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.