Zpět na výběr rostliny

Kortadérie

Kortadérii pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Je to velice impozantní tráva, je vysoká 80–250 cm, vytváří kšticovité listové růžice, nad nimi jsou květonosná stébla. Pochází ze stepí Jižní Ameriky.

Stanoviště

Musí mít propustné na živiny bohaté půdy, suché a je potřeba drenáž, teplé a slunné místo.

Množení a sázení

Opět dělením z jara. Výsadba zásadně koncem jara.

Kvetení

Květenství je na vysokých stéblech, jsou stříbřitě, péřovitě, bílá. Kvete v září až říjnu.

Péče

Vyžaduje hodně vláhy, tedy časté zálivky. V zimě je nutno držet je v suchu, protože trpí na zimní vlhkost a nízké teploty. Je proto důležité v zimě je zakrýt. To znamená, že na konci podzimu stébla zavážeme dohromady k sobě a listím obsypeme kolem dokola. Na konec použijeme chvojí a rostlinu ještě jednou obvážeme. Trsy se seříznou až na jaře.

Choroby škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži

Použití

Jako soliterní tráva k domovním stěnám a do záhonů, vhodná k sušení, dá se pěstovat ve větších nádobách a na zimu přenést do domu nebo do jiných bezmrazných prostor, např. zimní zahrada. Což je lepší ve vlhkých a chladných oblastech.

Druhy jejich kultivary

Sunninglade, Pumila, Rendatleri, Sunninglade Silver.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kortadérii ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kortadérie


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.