Zpět na výběr rostliny

Kustovnice cizí

Kustovnici cizí pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Rozložitý keř s dlouhými až na zem převislými tenkými větvemi. Jemné listy jsou protáhlé, šedozeleně zbarvené. Kvete drobnými růžově fialkovými květy. Červené bobuje mají protáhle kapkovitý tvar.

Stanoviště

Dřevina pocházející z Číny je u nás rozšířena od nížin do středních poloh. Je velmi nenáročná, roste na v nejexponova­nějších místech a snáší i silně znečištěné ovzduší. Dává přednost slunným místům.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Kustovnice se rychle šíří kořenovými odnožemi i ze semen roznášených ptáky a tvoří husté neproniknutelné porosty. Z toho důvodu se většinou používá jen pro ta nejhorší místa, kde by jiné rostliny nedokázaly růst. Patří do čeledi lilkovitých, ale plody jsou jedlé. Pod jménem Goji se prodávají o maličko větší sušené plody blízce příbuzné kustovnice čínské (Lycium chinense) v obchodech se zdravou výživou.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kustovnici cizí ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kustovnice cizí


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.