Zpět na výběr rostliny

Kyprej

Kyprej pěstují: sud


Patří do čeledi lythraceae – Kyprejovité, pochází z Evropy, v ČR roste na loukách, roste roztroušeně, je vysoká 100–150 cm, list je kopinatý, květenství je na dlouhých klasech, kvete fialově, termín kvetení je od srpna do září. Plod je tobolka.

Stanoviště

Potřebuje slunné až polostíné místo, půdy vlhké, krátkodobě zaplavené, střídavě vlhké až bažinaté, kyselé (s přídavkem rašeliny), dusíkaté. Do 15 cm hloubky ve vodě. Je mrazuvzdorná.

Množení

Množíme semenem na jaře a kultivary zásadně oddělky, tedy vegetativně.

Použití

Na břehy přírodních jezírek, na okrajích mělkých vod, bažinatá místa, příkopy, strouhy, rašeliniště.

Druhy a odrůdy

Lythrum salicaria Zigeurnerblut

Má tmavě červený, výrazný květ, kvete od června do července, je vysoká 120 cm.

Lythrum salicaria Rosa Gen

Kvete růžově, je vysoká 100 cm, je do 10 cm hloubky vody.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Kypreji ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Kypreje


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.