Zpět na výběr rostliny

Lantána

Lantánu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Náleží do čeledi Verbenaceae – Sporýšovité, pochází z tropické Ameriky, Afriky, Východní Asie. Dnes se hlavně pěstují kříženci původních druhů. Jsou vysoké 30–100 cm, čtyřhrané stonky, listy jsou jednoduché, vstřícné, vejčité, sytě zelené. Barva květů bílá, růžová, karmínová, fialová, oranžová, oranžovočervená, mohou být i dvoubarevné kombinace. Květenství je hustý strbol, kvete v květnu až září. Je jedovatá.

Stanoviště

Potřebuje plné slunce.

Množení

Pomocí vrcholových řízků, zapícháme je do substrátu.

Péče

Zálivka střední, bal mírně vlhký, každé 2 týdny přihnojit. Před přezimováním je důležité, ji hluboko seříznout, protože příští rok nám pokvete bohatěji. Přezimuje na světlém, chladném místě s teplotou 6°-10°C.

Použití

Do truhlíku, květinových mís, záhony, ve větších květináčích můžeme pěstovat Lantanu na kmínku s korunkou.

Choroby a škůdci

  • Molice
  • Svilušky.

Druhy a odrůdy

Arleguin – tmavě růžový se žlutou, Goldsomme – žlutý květ, Naide – bílý květ se žlutým okem, Raoux – šarlatově červená s oranžovou, Schloss Ortenburg – cihlově červená se žlutou, Aloha – žlutozelené panašované listy se žlutými květy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Lantáně ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Lantány


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.