Zpět na výběr rostliny

Laskavec

Laskavec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Jedná se o krásnou dekorativní letničku. Její převislé klasy, dlouhé až 0,5 m, jsou podle druhu v červenofialové, zelenočervené a zelené barvě. Je vysoká asi 70–80 cm. Stonek je hranatý a mívá červenou barvu. Laskavec pochází z Jižní Ameriky, do Evropy se dostal v 16. století.

Rostlina někdy zplaňuje a můžeme ji občas vidět ve volné přírodě, například na náspech železničních tratí na jižní Moravě.

Stanoviště

Rostlina není náročná na pěstování. Má ráda slunné stanoviště chráněné před větrem. Lépe roste ve vápenité, humózní půdě. Za sucha je nutno vydatně zalévat.

Jedná se o významnou soliteru v trvalkových a letničkových záhonech, uplatní se i v nádobě na terase.

Péče

Laskavec vyséváme přímo na stanoviště v dubnu, sadbu je pak nutno vyjednotit. Je možné i předpěstování v březnu v pařeništi. Rostlina je poměrně choulostivá na mráz. Kvete od července až do prvních mrazů.

Druhy

Kromě laskavce ocasatého se také pěstuje laskavec vzpřímený se vzpřímeným květem v červené barvě a laskavec trojbarevný s dekorativními červenými listy.

Rady a tipy

Ze semen laskavce se mele mouka, oblíbená u vyznavačů zdravé výživy. Semena obsahují aminokyseliny, tuky a vitaminy prospěšné pro lidský organizmus.

Jedlé jsou také listy plné vitaminů a minerálů. K těmto účelům používáme pouze chemicky neošetřené rostliny.

Laskavec je výborná letnička do suchých vazeb.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Laskavci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Laskavce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.