Zpět na výběr rostliny

Leknín

Leknín pěstují: Lenka 38, iris66, sud


Má tlustý oddenek, pomocí nějž zakořeňuje v zemi. Listy jsou dlouze řapíkaté, vejčitě okrouhlé, květy má velké, bílé. U nás v přírodě je chráněný. Jinak se pěstují jeho kříženci s barvou květů bílou, růžovou, žlutou, červenou, modrou.

Stanoviště

Některé odrůdy potřebují mělké nádrže, jsou náročné na teplejší vodu. Potřebují slunné až polostinné místo.

Množení

Termín množení je v dubnu dělením nebo také semenem. Semeno po dozrání přezimuje ve vodě. Na jaře se vysévá do nádob a ty umístíme do mělké nádrže. Ve 2. roce se sazenice sázejí na dno vodních toků nebo přímo do košů. Koše se potom na zimu ukládají do sklepů nebo je můžeme zasypat větší vrstvou listí.

Péče

Koše se vykládají mechem a rostliny se vysadí do těžší, živější zeminy a na povrch se nasype vrstva písku. Po několika letech se musí lekníny přesazovat, aby byli květu schopné, a dodáme novou čerstvou zeminu.

Použití

Do přírodně krajinářských úprav, do rybníčků, jezírek, do bazénků v koších.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Leknínu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Leknínu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.