Zpět na výběr rostliny

Líska turecká

Lísku tureckou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Krásný strom s pravidelně kuželovitou hluboko sahající korunou. Vejčitě okrouhlé, dvakrát pilovité listy jsou svrchu lesklé a připomínají listy naší domácí lísky. Světle šedá kůra je drsná. Nápadné jsou oříšky sdružené až po 15 kusech v kulovitých plodenstvích s dlouhými pokroucenými lísky.

Stanoviště

Z jižní Evropy a Malé Asie pocházející strom u nás roste v nižších až chráněných středních polohách. Na půdu je nenáročná. Dobře snáší stín i plně osluněná místa.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Plody jsou ukryty ve velmi tvrdých obalech, ale jsou chutné a jedlé. Pokud má dostatek místa, je to velmi pěkná solitera. Patří mezi rychle rostoucí dřeviny.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Lísce turecké ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Lísky turecké


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.